دسته‌بندی نشده

نحوه نصب زنجیر چرخ انواع خودرو

نصب زنجیر چرخ

در روزهای زمستان که اکثر اوقات جاده برفی و لغزنده هستند، قطعا زنجیر چرخ یکی از مهم ترین لوازم جانبی خودرو است که باید جهت خرید آن اقدام کرده و پیش از این که به دل جاده بزنید، آن را نصب کنید. زنجیر چرخ سالیان زیادیست که مورد استفاده قرار می گیرد. اما امروزه مدل های از آن به بازار آمده که نصب آن ها بسیار آسان است. در این مطلب از سایت توکا با ما همراه باشید تا در مورد نحوه نصب زنجیز چرخ انواع خودرو به شما توضیح دهیم.

لازم است بدانید که استفاده از زنجیر چرخ تنها مختص به استفاده در جاده ها نیست. در برخی اوقات شرایط آب هوایی در زمستان به گونه ای که برای رفت و آمد در شهر نیز به این وسیله مهم نیاز خواهید داشت. از این رو بهتر است زنجیر چرخ پلیمری از آن دسته لوازمی باشد که همیشه آن را در خودرو به همراه دارید. بهتر است مدلی از زنجیر چرخ را خریداری کنید، که نصب آن آسان بوده و در کم ترین زمان ممکن بتوان آن را نصب کرد. در فروشگاه توکا جدیدترین مدل های زنجیر چرخ پلیمری (ژله‌ای) تسمه‌ای موجود است که به راحت ترین شکل ممکن روی لاستیک ها نصب شده و حتی نیاز به جک هم ندارد.

نکات مهم برای نصب زنجیر چرخ انواع خودرو

اگر تا به امروز نصب زنجیر چرخ انواع خودرو را تجربه نکردید، بهتر است به نکاتی توجه کرده و کارهایی را انجام دهید. این گونه وصل کردن زنجیر چرخ روی لاستیک ها، برای شما آسان تر خواهد بود. پیش از این که نیاز به استفاده از این وسیله کاربردی داشته باشید، بهتر است دو اقدام زیر را انجام دهید:

تمرین کردن نصب زنجیر چرخ: قبل از سفر و زمانی که نیاز به استفاده از این وسیله دارید، بهتر است وصل کردن روی چرخ های تمیز را تمرین کنید.

استفاده از پکیج های مخصوص زمستانی: بهتر است در روزهای زمستانی حتما وسایل زمستانی نظیر دستکش یا لایه های ضد آب را به همراه خود داشته باشید. وجود این وسایل باعث شده تا وصل کردن زنجیر چرخ آسان تر و سریع تر انجام شود.

فرقی نمی کند که خودرو شما چه مدلی و نحوه وصل زنجیر چرخ پلیمری چگونه است، بهتر است این دو اقدام را انجام دهید تا در زمان لازم راحت تر عمل کنید.

نصب زنجیر چرخ

زنجیر چرخ پلیمری را چگونه ببندیم؟

اگر ماشین شما تک دیفرانسیل است، به دو عدد زنجیر چرخ نیاز دارید. اگر دیفرانسیل در قسمت جلویی است، باید زنجیر را به چرخ جلو وصل کرده و اگر دیفرانسیل در عقب قرار دارد، زنجیر را روی چرخ عقب نصب کنید. اما اگر خودرو هم دارای دیفرانسیل جلو و پشت است، باید هم لاستیک های جلویی و هم لاستیک های عقب زنجیر بندازید.  برای نصب زنجیر انواع خودرو به شکل زیر عمل کنید:

برقراری امنیت: اگر در جاده هستید و نصب زنجیر چرخ را لازم می دانید، بهتر است تا حد امکان ایمنی را رعایت کنید. بهتر است حتما از لایه های ضد آب و دستکش استفاده کنید.

تشخیص حرکت چرخ ها: برای نصب زنجیرهای چرخ لازم است تا حتما حرکت چرخ ها را مورد بررسی قرار دهید. به عنوان مثال اگر خودرو با چرخ جلو به حرکت در می آید، باید زنجیر را در چرخ جلویی وصل کنید. اما اگر خودرو با چرخ های عقب حرکت می کند، زنجیر باید روی چرخ های عقب وصل شد. اگر این موضوع را نمی دانید بهتر است در مورد حرکت چرخ های خودرو پرسجو کنید.

زنجیر چرخ پلیمری را مطابق دستور العمل نصب کنید:

برای نصب زنجیر چرخ انواع خودرو ها ابتدا کیسه را باز کرده و در ابتدا زنجیر چرخ را خارج کنید. به طور معمول دور زنجیر ها پوششی تعبیه شده است که باعث شده تا زنجیر سالم بماند و کاملا خشک باشد.

باز کردن گره های زنجیر چرخ پلیمری :

بخش پلاستیکی زنجیر چرخ را در دست گرفته و گره های آن را باز کنید. این قست پلاستیکی معمولا به رنگ قرمز یا زرد می باشد.

قرار دادن زنجیر در تایرها:

زنجیر چرخ به آرامی گرفته و آن ها روی زمین پهن کنید. توجه داشته باشید که خارهای روی زمین افتاده و طرف صاف زنجیر به سمت چرخ ها باشد. در غیر این صورت ممکن است لاستیک ها سوراخ شود. بعد از این کار زنجیر را پشت تایر قرار داده و از طرف چپ و راست بکشید. دو طرف زنجیر را در دست گرفته دور چرخ ها بچرخانید. در آخر نیز دو طرف رنگی زنجیر چرخ را به یک دیگر وصل کنید.

وصل کردن قلاب :

در زنجیر چرخ قلاب قرمزی وجود دارد که جهت آن بر خلاف کابل ها است. لازم است تا در این مرحله قلاب قرمز را به بخش طلایی وصل کنید. با محکم کردن این دو قسمت، زنجیر چرخ روی چرخ ها به شکل مستحکمی نصب می شود. سپس زنجیر چرخ ها روی لاستیک ها هول دهید تا شکل های لوزی شکل به وجود بیاید.

حرکت خودرو:

برای جا افتادن زنجیر چرخ پلیمری سوار خودرو شده و چند متر به سمت جلو بروید تا زنجیر ها به طور کامل روی چرخ ها بیفتد.

جمع بندی

زنجیر یکی از مهم ترین تجهیزات جانبی خودرو در روز های برفی زمستانی است. در این مطلب به بررسی نصب زنجیر انواع خودرو پرداختیم و نکات لازم را بیان کردیم. برای خرید جدیدترین مدل های زنجیر چرخ می توانید به فروشگاه توکا مراجعه کرده و به صورت عمده یا تکی خرید خود را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *